جدید ترین اخبار موسسه آموزش عالی علوم شناختی

آزمون جامع دانشجویان دوره دکتری تخصصی در تیر ماه برگزار می شود

آزمون جامع کتبی دانشجویان واجد شرایط دوره های دکتری تخصصی موسسه آموزش عالی علوم شناختی در روز دوشنبه 23 تیر ماه و آزمون شفاهی در روز پنجشنبه 26 تیر ماه برگزار می شود.

دانشجویان شرکت کننده در آزمون شفاهی می بایست خلاصه شرح پیشنهاده (پروپوزال)  خود را در سه صفحه جهت ارائه به جلسه آزمون شفاهی همراه داشته باشند.

دانشجویان واجد شرایط که تمایل دارند در آزمون جامع تیر ماه شرکت کنند می بایست مدرک زبان خارجی خود زا تا تاریخ 20 تیر ماه جهت استعلام نهایی از مرکز صادر کننده مدرک زبان به دفتر آموزش موسسه تحویل دهند.  

داشتن گواهی سلامت و همچنین  برگه ورود به جلسه آزمون الزامی است.

دانشجوی دوره دکتری تخصصی پس از اتمام دوره آموزشی از نیمسال چهارم با انتخاب آزمون جامع بایستی در آزمون جامع شرکت نماید. مدت مجاز مرحله آموزشی تا پایان ارزیابی امتحان جامع 2 تا 4 نیمسال تحصیلی است دانشجو در صورت عدم آمادگی یا عدم قبولی می تواند یکبار دیگر در آزمون جامع بعدی شرکت کند.

همچنین، دانشجو قبل از آزمون جامع موظف است عنوان طرح پژوهشی یا رساله خود را به تصویب موسسه برساند.

آزمون جامع شامل آزمون کتبی و شفاهی می باشد آزمون کتبی شامل سه درس اصلی به پیشنهاد استاد راهنما و به تصویب شورای تحصیلات تکمیلی و نمره میانگین این امتحان باید حداقل 15 باشد. نمره آزمون شفاهی بر اساس : 1- مصاحبه درباره محتوای دروس آموزشی 2- قدرت بیان و تحلیل مباحث علمی است. میانگین نمره آزمون جامع نباید از 16 کمتر باشد.

دانشجویی که میانگین ارزیابی جامع وی کمتر از 16 باشد تنها یک بار دیگر می تواند در ارزیابی جامع شرکت کند.

دانشجو پس از قبولی در آزمون موظف به تصویب طرح نهایی می باشد که تا یک نیمسال تحصیلی بعداز آن نیز قابل تمدید می باشد.

شرایط شرکت در آزمون جامع :

 • دانشجویان باید در بدو ورود به جلسه آزمون گواهی سلامت خود را بصورت چاپ شده ارائه دهند در غیر این‌صورت از ورود ایشان به جلسه جلوگیری خواهد شد.

برای دریافت گواهی سلامت می بایست به سامانه دریافت گواهی سلامت وزارت بهداشت به نشانی salamat.gov.ir   مراجعه و پس از  نام‌نویسی گواهی  را جهت ارایه به موسسه  چاپ کرد.

 • اگر دانشجویی مشکل یا بیماری خاصی داشته یا مشکوک به کرونا باشد، باید با ارایه گواهی پزشکی معتبر مورد تایید موسسه قبل  از حضور در موسسه  موضوع را اعلام کند.
 • استقاده از ماسک و دستکش هنگام مراجعه به موسسه و حضور در  فضاهای بسته آن ضروری  است در غیر اینصورت  از ورود جلوگیری بعمل خواهد آمد 
 • ارایه برگه مجوز شرکت درآزمون جامع ضروی است .

برگه ورود به جلسات آزمون از روز پنحشنبه  12 تیر ماه تا پابان روز یکشنبه 15 تیر ماه و با مراجعه به 1- سامانه آموزشی 2- سیستم جامع مدیریت اموزش 3- گزارشات و آمار 4- امتحانات 5 – کارت ورود به جلسه قابل دریافت می باشد.

دانشجویانی که به دلایلی موفق به دریافت برگه ورود به جلسات آزمون خود نمی شوند ضروری است قبل از روز پنجشنبه 19 تیر ماه به دفتر آموزش موسسه مراجعه کنند.

 • بر اساس دستورالعمل مراحل اجرایی دوره دکتری تخصصی، دانشجو بایستی قبل از امتحان جامع مدرک زبان خارجی  با حدقل نمرات به شرح زیر دارا باشد:

Tofel Computer Based= 180

(Academic)=5.5

Tofel Paper Based=500

Tofel IBT=64

Tolimo=500 IELTS

MCHE (MSRT)= 50

 به استثنای دانشجویان ورودی  1395   UTEPT=60  و MHLE=50 

 • مواد درسی برای آزمون کتبی جامع به شرح زیر است:

0.00 0
 • نویسنده : مدیر سیستم
  • امتیاز :
  • 0
  • 0
 • تاریخ انتشار : 1399/03/24
 • تعداد مشاهده : 88 بار
تماس با ما

رایانامه:ICSS@iricss.org

تلفن:76291130-021

نمابر:76291140-021

نشانی: فاز 4 شهر پردیس، میدان عدالت، انتهای بلوار سفیر امید، بلوار علوم شناختی، بلوار شهید چمران

کد پستی:1658344575

کانال تلگرام موسسه

نماد الکترونیکی
نقشه جغرافیایی