پژوهشکده در چه مقاطعی دانشجو می پذیرد؟ شرایط و نحوه پذیرش چیست؟

پژوهشکده علوم شناختی در حال حاضر دوره­های دکتری تخصصی علوم اعصاب شناختی، فلسفه ذهن، مدل سازی شناختی، زبان شناسی شناختی و روان شناسی شناختی و در سطح کارشناسی ارشد دوره­های روان شناسی شناختی  و ذهن و مغز و تربیت را برگزار می کند.

با تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پژوهشکده علوم شناختی از سال 1385 اقدام به برگزاری دوره دکتری تخصصی Ph.D.)) نموده است. با توجه به هدف این دوره که تربیت محققانی طراز اول برای پژوهشهای روزآمد در علوم اعصاب شناختی است، دوره علاوه بر آموزش تاکید بسیاری بر پژوهش دارد.

هم چنین، با تایید وزارت علوم و با همکاری گروه روان شناسي دانشكده روانشناسي و علوم تربيتي دانشگاه شهید بهشتی، پژوهشکده از بهمن 1386 اقدام به پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد روان شناسی شناختی نمود.

ادامه ارتقاء هر چه بيشتر سطح كيفي برنامه­هاي پژوهشي و آموزشي، در صدر اهداف پژوهشكده قرار دارد. پژوهشكده پس از تصويب برنامه­هاي درسی ارائه شده به شوراي برنامه ريزي و شوراي گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، مجوز برگزاری "دکتری مدل­سازی شناختی"، "دکتری روانشناسی شناختی"، "دکتری فلسفه ذهن"، دکتری زبان شناسی شناختی و "کارشناسی ارشد ذهن، مغز و تربیت"، را دریافت داشته است. اولین دوره دکتری تخصصی فلسفه ذهن از نیمسال دوم 92-91 با پذیرش 6 دانشجو شروع شد. اولین دوره دکتری تخصصی مدل سازی شناختی و دوره دکتری تخصصی روان شناسی شناختی و همچنین اولین دوره کارشناسی ارشد ذهن، مغز و تربیت با پذیرش دانشجو از سال تحصیلی 93-92  شروع شده است. اولین دوره زبان شناسی شناختی نیز از سال تحصیلی 94-93 آغاز گردیده است.

پژوهشکده دانشجویان دوره­های دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد خود را از طریق آزمون سراسری می­گیرد و در برگزاری دوره­های تحصیلات عالی و تکمیلی، دانش آموختگانی با مشخصه های زیر را مورد نظر دارد:

·         از دانش پايه خوبي در رشته تحصيلي خود برخوردار باشند

·         داراي تفكر نقادانه باشند و بتوانند جنبه‌هاي نظري و عملي متون علمي را در زمينه‌هاي مورد علاقه از رشته تحصيلي خود به گونه‌اي فني تحليل كنند

·         انديشه‌اي پرسشگر داشته باشند

·         داراي انگيزه قوي براي انجام مطالعات پژوهشي اصيل باشند

·         داراي خلاقيت و ابتكار باشند

·         دست كم بر يكي از روشهاي پژوهشی در رشته تحصيلي خود كاملا مسلط باشند و بتوانند به تنهايي مطالعاتي قوي و برجسته را طراحي كنند

·         داراي انگيزه قوي و مهارت كافي براي پژوهش گروهي باشند 

در کنار دوره های تحصیلات عالی، سخنرانیها و نشستهای علمی هفتگی، دوره‌ها و کارگاههای آموزشي كوتاه ‌مدت داخلی نیز به منظور آماده ‌سازي پژوهشگران جهت انجام پژوهشهاي كيفي در راستای هدفهای یاد شده برگزار می­شود.
تماس با ما

رایانامه:ICSS@iricss.org

تلفن:76291130-021

نمابر:76291140-021

نشانی: فاز 4 شهر پردیس، میدان عدالت، انتهای بلوار سفیر امید، بلوار علوم شناختی، بلوار شهید چمران

کد پستی:1658344575

کانال تلگرام موسسه

نماد الکترونیکی
نقشه جغرافیایی